Első hallásra borsosnak tűnhet a belépőjegy ára a Tarzan Parkba, ezért úgy döntöttem óvatosan közelítem meg a helyet. Mivel két órával zárás előtt fél áron lehet megváltani a jegyeket, így azt találtam ki, hogy letesztelem először a helyet, és ha kevés az a két óra a gyerekeknek, azt jelenti, hogy klassz a hely és majd máskor visszajövünk hosszabb időre teljes árú jeggyel. A hosszabb idő ebben az esetben maximum 4 órát jelent, amit kicsit furcsállok, mert mi van, ha egy távolabbról érkező család több időt is eltöltene, ha már egyszer felkerekedett…. De hát a szabály az szabály, a teljes árú belépő maximum négy órás ugrabugrára szól, és ezt kilépéskor ellenőrzik is.
A féláras tesztelés aztán olyan jó élményekkel zárult, hogy nemrég újra visszatértünk a fizetős játszótérre. A honlapot alaposan átnéztem, nehogy kellemetlen meglepetésben legyen részünk - ezt javaslom másoknak is-, mert bizony előfordul, hogy karbantartás vagy más előre nem várt esemény miatt nem a szokásos időben nyitnak, vagy éppen aznap végig zárva tartanak. Valamint ne felejtsük el, hogy egy ilyen játszótér erősen időjárás- és évszakfüggő is főleg, hogy az egyik különlegessége a pancsoló rész, amiről még külön írok a későbbiekben.
A honlap átböngészése azért is jó ötlet, mert időnként valamilyen akcióval kedveskednek, ami miatt még nagyobb kedvvel indulunk el Újpestre. Legutóbb azokra a nagyszülőkre gondoltak, akik a vakáció idején az unokákra vigyáznak. Így a nyugdíjas nagyszülők mehettek be ingyen, csak az unokáknak kellett megváltani a jegyet.
Ha már ennyit beszéltem az anyagiakról, akkor itt az ideje, hogy eláruljam, hogy ez az a hely, amelyik megéri az árát. Az a helyzet, hogy attól, hogy fizetős a játszótér, garantált, hogy szuper biztonságos, jól karbantartott, gyönyörű környezetben ahol még a mellékhelyiségek, kukák is ragyognak. Hatalmas területen fekszik a játszótér és mégis minden részletre ügyelnek. Ottlétünkkor is folyamatosan kapirgáltak a kertészek és a gyep is csak úgy zöldellt.
Jómagam a para-mama kategóriába tartozom, vagyis egy mászóka vagy csúszda nálam potencionális baleseti helyszínnek minősül. Itt azonban (magam is alig hittem el, hogy) egyetlen ősz hajszálam se lett, vagyis mindvégig biztonságban éreztem a gyerekeimet. Lehetséges, hogy ebben közrejátszott az is, hogy viszonylag nagyok már (9 évesek).
Apropó kor. Itt mindegyik korosztály megtalálja a neki megfelelő mászókát, csúszdát vagy hintát. A legkisebbek persze nem tudják az összes attrakciót kipróbálni, de így sem fognak unatkozni. Egy egész napot el tudnának tölteni csak a homokozóban, ami egy mini aranyásó bányához hasonlít a legjobban. A 6-12 évesek viszont már vígan birtokba vehetik a magas csúszdákat vagy a kalandparkokból ismert mászó alkalmatosságokat. A többi játék is ötletes és a legtöbb olyan, amilyet sehol máshol nem láttam. (A 12 éves korhatárt természetesen nem kell komolyan venni, de én azt tapasztalom, hogy bármennyire is klassz egy játszótér, 12 évesnél idősebbeknek már ciki az ilyen program. Pedig nem az, hiszen én negyvenen túl is igencsak élveztem.) Apukából kevés volt a parkban, pedig biztos vagyok benne, hogy ha egyszer elmennének, alig várnák, hogy újra együtt játszhassanak a gyerekkel.
Az egész nagyon biztonságos, bár ottlétünkkor nem láttam egyetlen animátort se, pedig állítólag vannak. Így eshetett meg, hogy nekem kellett leemelnem egy rémült gyereket az egyik mászókáról, aki egyébként csoporttal érkezett, de a tanító néni túl messze ült tőle, hogy észrevegye…
Van viszont büfé ami mindig jól jön. Az már kevésbé, hogy a játszótér legtávolabbi zugában is hallani lehet, ha elkészült a valahanyadik rendelés, merthogy ezt hangosbemondón közlik a várakozó vendéggel.
A Tarzan Park a vizes és a homokozós szigettől extra különleges, így aki jó időben érkezik, mindenképpen úgy csomagoljon, mintha strandra menne. Jól jön egy törölköző, papucs és persze fürdőruha. Van ott nagyon ötletesen kivitelezett öltöző is, így az oda érkezőnek tényleg olyan érzése van, mintha piknikezne. Egyébként, ha otthon marad a pléd, akkor sem kell kétségbeesni, mert van kölcsönző, ahol pléden kívül tollas ütőt, pingpongütőt is lehet bérelni, bár erre szerintem ritkán kerül sor, hiszen négy órás tartózkodásra szól a jegy és a játszótér önmagában is annyi élményt nyújt, hogy ilyen játékra már nem jut idő.
A fentiekből kiderül, miért mondtam, hogy a hely megéri az árát. Kulturált, ötletes, igényes és hatalmas. Olyan, ahová szívesen visszatér az ember a családdal és szívesen áldoz is rá anyagilag. Mi kétszer is olyan időben voltunk, amikor nem volt tömeg, nem volt várakozás, sorban állás. Nyilván emiatt is jól éreztük magunkat. Egyedül a négy órás időkorlátot tartom furcsának. Arra pedig nem tudtak válaszolni a pénztárban, hogy ősszel vagy tavasszal, amikor a sarazós-vizes részt nem lehet élvezni, vajon miért nem olcsóbb a jegy.
Frankó Ágnes tollából
Hanna és az ikrek követendő lábnyomai blog írója
a Gipszkorszak Játszóház vezetője, tulajdonosa
Az írás, valamint a fotók Frankó Ágnes kizárólagos tulajdonát képezik. Másolása, továbbközlése kizárólag a cikk írójának engedélyével lehetséges!