Megalakult a Videojátékokról Felelősen Platform, melynek alapvető küldetése a szülők és a fiatalok felkészítése korunk egyik legelterjedtebb szórakoztató eszközének, a videojátékoknak felelős és tudatos használatára. Célja minél több megalapozott, elfogulatlan szakmai információt biztosítani arról, hogy melyek azok a videojátékok, amelyek fejlesztik a játékosok kreativitását, számítógépes készségeiket, közösségi kapcsolataikat, és melyek azok, amelyek nem ajánlottak még bizonyos korosztályok számára.
A videojátékokról és hatásukról szóló vélemények igencsak megoszlanak ma Magyarországon. Külföldön már sokkal inkább elismerik a videojátékok pozitív hatásait is. A Science Direct által publikált legfrissebb tanulmányban például megállapították, hogy amikor egy gyermek a TV-t nézi órákig, az agya csupán befogadóként funkcionál, és nem végez stratégiai elemzéseket, és problémamegoldáson sem gondolkodik, mint például videojátékozáskor. Forrás: http://homeschooling.penelopetrunk.com/2013/04/11/kids-who-play-video-games-do-better-as-adults/
A Videojátékokról Felelősen Platform a szülőknek nyújt útmutatást arról, hogy bizonyos korú gyermekeknek vagy fiataloknak mennyit és milyen játékokkal ajánlott játszani, illetve arról, milyen fejlesztő játékok léteznek egy-egy korosztály számára. A platformot társadalmi felelősségvállalás programként a PlayON Magyarország Kft. alapította, és egy neves gyermekpszichológust, Dr. Kunsay Gyulát kérte fel szakmai vezetőként. Mátyus Tamás, a PlayON ügyvezetője elmondta: „Kevesen tudják, hogy a sclerosis multiplex-et is gyógyítják videojátékokkal, és ma már rengeteg olyan játék létezik, amely kifejezetten fejleszti a gyermekek bizonyos készségeit. Bízunk benne, hogy a platform hiteles információival segít a szülőknek elfogadni azt, hogy a videojátékok ma már szerves részei gyermekeik életének, és egy jól megválasztott játék pozitív hatással van fejlődésükre.”
A platform weboldalán és a gyermekpszichológus blogján megtalálhatók a legfrissebb kutatások és ajánlások a témában: